Ojczyzna moja - to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga, Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.
Ojczyzna moja - to wioski i miasta, Wśród pól lechickich sadzone od Piasta; To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,
Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki.
- Maria Konopnicka "Ojczyzna" -

🇵🇱🇵🇱Jedenasty listopada dla Polaków jest szczególnym dniem, ponieważ obchodzimy następną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji, jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta i przygotowali między innymi apel, pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Jarosa — nauczyciela historii i Hitu, oraz cała szkoła równo o 11:11 #szkoładohymnu zebrała się na boisku szkolnym, aby odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego" jako hołd dla tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
W Apelu wystąpili:
🤍❤Konrad Podemski 4a
🤍❤Oliwia Bereda 4f
🤍❤Otylia Wierzchowska 3c
🤍❤Kinga Kaczmarzewska 3c
🤍❤Bartosz Idzikowski 3c
🤍❤Kacper Zdręka 3c
🤍❤Agata Kulesza 2c
🤍❤Zuzanna Kowalska 2c
🤍❤Alicja Krawczyk 2c
🤍❤Nadia Żyła 2c
🤍❤Weronika Rogowska 2b
🤍❤Jan Rajek 2b
🤍❤Nadia Pawlak 1c
🤍❤Lidia Maciaszczyk 1g
Szczególne podziękowania, dla 🤍❤Jakuba Jarugi 3e, 🤍❤Błażeja Ciepłucha 3e i 🤍❤Krzysztofa Kusiorskiego 4a za pomoc w obsłudze techniczne a także dla Pani Justyny Szymańskiej — nauczycielki plastyki i edukacji artystycznej, za wykonanie dekoracji na apel, Pani Małgorzaty Ochodek — nauczycielki języka angielskiego, za przeprowadzenie hymnu na boisku szkolnym.
 
 
tekst i montaż filmu: 🤍❤Kacper Zdręka, 3c
......