Rekrutacja uczniów do klas pierwszych Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile odbywa się za pośrednictwem elektronicznego naboru.

Czynności kandydata Termin

Zalogować się na stronie www.pila.edu.com.pl i wpisać wszystkie wymagane dane m.in. typ szkoły
i klasę/klasy, w której chciałby podjąć naukę. Kandydat może wybrać trzy różne szkoły ponadgimnazjalne/ ponadpodstawowe, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Kolejność wpisu jest ważna; na I pozycji należy wpisać klasę/szkołę, w której kandydat chciałby uczyć się najbardziej.
Szkoła, którą kandydat wybiera na I pozycji jest szkołą pierwszego wyboru.

od 13 maja do 31 maja 2019r., do godz. 15.00
Dostarczyć do sekretariatu uczniowskiego szkoły pierwszego wyboru podpisany przez rodziców wydruk wygenerowany automatycznie po wprowadzeniu danych do formularza na stronie www.pila.edu.com.pl. od 13 maja do 31 maja 2019r., do godz. 15.00
W razie potrzeby dokonać zmiany wyboru szkoły i/lub zmiany kolejności wybranych szkół/oddziałów. od 14 czerwca 2019r.
do 19 czerwca 2019r. godz. 15.00
Po otrzymaniu świadectwa ukończenia gimnazjum/ szkoły podstawowej oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ ósmoklasisty wpisać
do formularza na stronie www.pila.edu.com.pl oceny, wyniki egzaminu gimnazjalnego/ ósmoklasisty
oraz informacje o innych osiągnięciach.
do 25 czerwca 2019r., do godziny 15.00
Dostarczyć do sekretariatu uczniowskiego szkoły pierwszego wyboru: świadectwo ukończenia gimnazjum/ szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ ósmoklasisty (mogą być kopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły (gimnazjum/ szkoły podstawowej)), a także wypełniony kwestionariusz szkoły. do 25 czerwca 2019r., do godziny 15.00

Zalogować się na stronie www.pila.edu.com.pl i sprawdzić, do której klasy (szkoły) kandydat został zakwalifikowany.
Listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych klas zostaną opublikowane również na tablicy ogłoszeń
w szkole.

16 lipca 2019r. o godz. 10.00.

Potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole/ klasie poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum/ szkoły podstawowej i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ szkoły podstawowej (o ile nie zostały one wcześniej złożone).

Brak złożenia oryginałów dokumentów
w wyznaczonym terminie jest równoznaczny
z rezygnacją z przyjęcia do szkoły.

od 16 lipca 2019r.

do 24 lipca 2019r.
do godz. 13.00

Zalogować się na stronie www.pila.edu.com.pl (lub sprawdzić na tablicy ogłoszeń w szkole), do której klasy kandydat został przyjęty. 25 lipca 2019r.
Weryfikacji danych dokonuje powołana przez dyrektora szkoły szkolna komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna. Liczba punktów obliczana jest automatycznie przez system elektroniczny na podstawie kryteriów rekrutacji wprowadzonych wcześniej do bazy danych na stronie www.pila.edu.com.pl. Liczba ta decyduje o kolejności na liście kandydatów do poszczególnych klas. Próg punktowy może być różny w poszczególnych klasach i zależy od liczby kandydatów do danej klasy.
Kandydacie – pamiętaj – na I pozycji wybierz klasę, w której chciałbyś uczyć się najbardziej.
Jeżeli kandydat nie dostanie się do klasy, którą wybrał na I pozycji, zostanie automatycznie przez system uwzględniony w przydziale do klasy, którą wybrał na II pozycji, następnie III, IV, V itd. (W początkowym etapie rekrutacji (logowanie) warto wybrać większą liczbę klas).